Ana içeriğe atla

Kariyer Olanakları

TED Üniversitesi’nden mezun olacak öğrencilerin önünde birçok iş alanında çalışma fırsatı olacaktır. Akademik program yapımız ile öğrencilerimiz pek çok farklı alanda dersler alabilmektedirler. Bu sayede hedefledikleri kariyer alanlarına yönelebilecek ve diğer ekonomi mezunlarına göre daha avantajlı olabileceklerdir. TED Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde edindikleri analitik düşünme yeteneği ve disiplinlerarası eğitim olanakları da mezunlarımızın iş dünyasında başarısını artıracak unsurlar olacaktır.

Günümüzde ekonomi mezunları birçok iş kolunda tercih edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Ekonomi Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Kalkınma Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmektedir. Bankacılık sektörü, dış ticaretle ilişkili şirketler ve danışmanlık şirketlerinin yanında Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi uluslararası organizasyonlar da yoğun olarak ekonomi mezunu istihdam eden yerlerden bazılarıdır..

Ekonomi Bölümü mezunları; aldıkları kaliteli eğitim, birçok alanda seçebilecekleri dersler ve sunulan akademik araştırma olanakları sayesinde uluslararası düzeyde akademik yetkinlik kazanacaklar ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yüksek lisans ve doktora programlarında tercih edileceklerdir.