Ana içeriğe atla

Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrenciler

Ekonomi bölümüne hoşgeldiniz.

Ekonomi hayatımız boyunca hepimizin uzaktan veya yakından içiçe olduğu bir alandır. Bu nedenle her iş kolunda ekonomistler istihdam edilmekte ve önemli rol oynamaktadır. İçinde bulunduğumuz dönemde küreselleşme, teknolojik dönüşümler, salgın hastalıklar ve savaşlar hem dünyayı hem de ülkemizi derinden etkilemekte; değişim ve dönüşümü zorunlu kılmaktadır. Bu değişim ve dönüşümün gerekliliklerini anlamak, analiz etmek ve yönlendirecek politikaları geliştirmek ekonomistlerin işidir.

TED Üniverstitesi Ekonomi Bölümü’nde amacımız size gerekli teorik bilgileri ve ekonomik analiz araçlarını öğretmek, çevre, küresel sorunlar, ekonomik büyüme, enflasyon, teknolojik değişimler gibi günümüzde önemi artan konuları tartışmak ve sizi araştırmaya yönlendirmektir.

Ekonominin temellerini öğreneceğiniz zorunlu derslerin yanı sıra ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza göre tercih edeceğiniz seçmeli derslerle kendinizi iş hayatına hazırlayabilirsiniz. Günümüzde ekonomi alanında oldukça aranılan veri analizi teknikleriyle kendinizi geliştirmeniz için de birçok alternatif imkan sunmaktayız. Derslerde takım çalışması ve proje bazlı öğrenme gibi aktif öğrenme metodlarını kullanarak iş hayatında ihtiyaç duyacağınız temel nitelikleri kazanmanıza katkıda bulunuyoruz.

Bölümümüz ile ilgili ayrıntılı bilgilere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Nazire Nergiz Dinçer